O programie CoreEditor

CoreEditor to uniwersalny edytor tekstu dedykowany dla programistów i webmasterów. Jest następcą popularnego i darmowego programu EdHTML. Jednakże jest to edytor bardziej uniwersalny niż EdHTML i bardzo dobrze spisuje się także jako edytor dla osób programujących w Pascalu, Asemblerze, Delphi, C, Java itd. Niemniej jednak największy nacisk położony został na wsparcie dla takich technologii jak xHTML, CSS, PHP, JavaScript, TeX itd.

Najważniejsze funkcje programu to m.in.:

 • Możliwość edycji dowolnie wielu plików. CoreEditor obsługuje duże pliki, pozwala na wyświetlanie dokumentów w postaci zakładek lub okien MDI.
 • Możliwość pracy na kilku plikach jednocześnie. Możemy podzielić okno edytora na dwie części, na których znajdą się odrębne panele zakładek. Dzięki temu możemy pracować na dwóch plikach w tym samym czasie, np. skrypcie lub TPL-u oraz pliku ze stylami CSS.
 • Obsługa wielu systemów kodowania znaków w tym pełna obsługa Unicode (UTF8, UTF16), obsługa strony kodowej Windows-1250 oraz ISO8859-2 oraz kilkadziesiąt innych.
 • Możliwość pracy zarówno na plikach lokalnych jak również zdalnych, znajdujących się na serwerze FTP.
 • CoreEditor tworzy automatycznie backupy edytowanych plików, dzięki czemu możemy przywrócić ich stan sprzed dowolnego czasu. Możemy także porównywać pliki między sobą.
 • CoreEditor koloruje składnię dla kilkudziesięciu różnych języków programowania. Nie jest to zwykłe kolorowanie, lecz bardzo inteligentne. CoreEditor zaznaczy znaczniki, w obrębie których się znajdujemy, obejmie blok nawiasów, zaznaczy nawiasy do pary, obejmie blok procedury lub funkcji itp. Oprócz tego możemy zobaczyć drzewo naszego dokumentu.
 • Mechanizm kolorowania i analizy składni działa w oparciu o bibliotekę Lexer działającą na wyrażeniach regularnych. Użytkownik może dowolnie modyfikować owe wyrażenia zmieniając zasady kolorowania składni, może zmieniać style kolorowania, dodawać obsługę zupełnie nowych języków itp.
 • CoreEditor bazuje na systemie pluginów dzieki czemu użytkownik może tworzyć w nim własne paski narzędzi, elementy menu, własne okna dialogowe itp. Nie potrzeba do tego dodatkowych narzędzi. Wszystko wykona się wprost z samego edytora.
 • CoreEditor posiada liczne szablony dokumentów, snippets, gotowe rozwiązania.
 • CoreEditor inteligenie dokańcza znaczniki, zamyka znaczniki, nawiasy, cudzysłowa.
 • CoreEditor pozwala na inteligentne wyszukiwanie i zastępowanie tekstu obsługujące wyrażenia regularne. Wyszukiwanie odbywa się już po zaznaczeniu dowolnego fragmentu tekstu. Błyskawicznie możemy też zmodyfikować jakiś element w wielu miejscach dokumentów jednocześnie.
 • CoreEditor sprawdza składnię pisanych przez nas dokumentów już na etapie edycji. Jeśli wykryje błędy np. w XML-u, HTML-u, PHP, Pascalu - podkreśli daną liniję od razu!
 • CoreEditor może odszukać deklarację danej funkcji, wyświetlić podpowiedź jakie dana funkcja oczekuje argumenty, podpowiedzieć jakie parametry należy przekazać itp. i wiele wiele więcej.
Szanowny Użytkowniku :-)
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) chcielibyśmy Cię poinformować,
w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z serwisu CoreEditor.
Zamykając ten komunikat, poprzez kliknięcie przycisku Akceptuję, wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, jak również na przyjmowanie na swoim urządzeniu tzw. plików cookies,
zarówno przez nas, tj. BinSoft Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Szczytnie, jak i przez naszych Zaufanych Partnerów - w celach marketingowych, włączając w to analizowanie i profilowanie.
Dokładne informacje na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Zachęcamy, zapoznaj się znią!

Akceptuję Nie akceptuję